Zostać Piłkarzem - Pierwsza w Polsce akademia piłkarska online - Zostań światowej klasy piłkarzem za mniej niż para getrów na miesiąc.

Dieta piłkarza: 11 produktów na regenerację cz. 2

Trening stanowi jeden z najważniejszych elementów w drodze rozwoju piłkarza. Warto jednak pamiętać, że czas, który spędzamy na boisku lub siłowni, jest niewielki w porównaniu z czasem potrzebnym na adaptację oraz regeneracje. Aby przyspieszyć proces regeneracji swojego ciała do ponownego wysiłku oraz zapewnić organizmowi jak najlepsze warunki do treningu na wysokiej intensywność, niezwykle ważne jest uwzględnienie w diecie, produktów, które uzupełnią nasz organizm potrzebnymi mikroskładnikami.

Poniżej prezentujemy drugą części poradnika, gdzie pokażemy Ci produkty, które możecie dodać do piłkarskiej diety i przyśpieszyć procesy regeneracji oraz osiągać lepsze wyniki jako piłkarz.

Awokado

Awokado

Awokado to absolutny król wśród produktów regeneracyjnych piłkarskiej diety. Stanowią doskonałe źródło błonnika, niezbędnego dla utrzymania zdrowych jelit, a także przydatnego dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Awokado zawiera również dużą ilość zdrowych tłuszczów, które przyczyniają się do poprawnego funkcjonowania organizmu. Bogactwo składników odżywczych przyczyni się do utrzymania optymalnego funkcjonowania systemu immunologicznego. Witaminy K, kwas foliowy, witamina C, potas, witamina B5 i witamina B6 wspomagają poprawny wzrost i rozwój organizmu.

Buraki

Burak

Buraki stanowią przepyszny dodatek do większości sałatek, ale trzeba tu przede wszystkim wspomnieć o ich właściwościach zdrowotnych w diecie. Pomagają one w walce ze stanami zapalnymi, przyspieszają też proces regeneracji organizmu, jak również dodają energii. Są w stanie zapewnić szybki wzrost wytrzymałości, co jest nieodłączna częścią piłkarskiej diety . Dokonuje się to dzięki zawartym w burakach azotanach. Te naturalne chemikalia zmieniają się w organizmie w tlenek azotu, co ogranicza wydatek tlenowy występujący w trakcie treningu o niskiej intensywności oraz podnosi tolerancję na ciężki wysiłek fizyczny. Polecamy je w formie konserwowej lub pieczone na surowo jak chipsy.

Komosa ryżowa

Znalezione obrazy dla zapytania Komosa ryżowa

Komosa ryżowa należy do pokarmów o wysokim stężeniu węglowodanów. Ze względu na swój niski indeks glikemiczny, niewielką zawartość tłuszczu oraz dużą ilość błonnika oraz białek, stanowi wspaniały substytut dla makaronu i ryżu. W rezultacie, quinoa często jest stosowana przez sportowców, szczególnie przed treningiem lub zawodami. Podobnie jak ryż lub makaron, komosa ryżowa dostarczy ci energii, która wystarczy na długi czas; to, co ją jednak odróżnia od wymienionych źródeł węglowodanów, to, że nie pozostawia po sobie uczucia ciężkości w żołądku, nie ma też długoterminowego wpływu na masę ciała. W dodatku jest ona całkowicie pozbawiona glutenu.

Nasiona Chia

Chia

Ciężko znaleźć pokarm tak niewielkiego rozmiaru, który byłby podobnie bogaty w składniki odżywcze. Nasiona chia to modelowy przykład „superfood”: mimo swojej niskiej wartości kalorycznej przynoszą one spożywającemu liczne korzyści, wpływając pozytywnie na sprawność fizyczną oraz proces regeneracji po wysiłku.
Nasiona chia zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych Omega-3, błonnika oraz wapnia; są także – w porównaniu z innymi nasionami – obfite w białko. Można je dodać do jogurtu lub wypieków, zastępując inne ziarna lub mieszając je z nimi.

Brokuły

Brokuły

Brokuł należy do tej samej rodziny co zielone warzywa liściaste. Obfituje on w witaminy i minerały, które czynią z niego odrębny od innych „superfood”.
Jak w przypadku większości pokarmów opisywanych tutaj, brokuły zawierają wysokie stężenie składników odżywczych.Ponadto, dostarczają one sporej dawki choliny, która sprzyja poprawie koncentracji w trakcie gry. Cholina pomaga również w utrzymaniu wysokiej sprawności fizycznej. Podtrzymuje optymalne wyniki w trakcie wycieńczających 90 minut meczu.

Woda kokosowa

Kokos

Owszem, technicznie rzecz biorąc, woda znajdująca się we wnętrzu kokosa nie jest „jedzeniem” (podobnie zresztą jak mleko). Mimo tego musimy tu wspomnieć o jej wspaniałych, nawadniających właściwościach.
Moda na wodę kokosową nastała z uwagi na jej wysoką zawartość łatwo przyswajalnych witamin i minerałów. Nawet dwuprocentowa redukcja masy ciała na skutek utraty wody (pocenia się) potrafi wydatnie osłabić wydajność umysłową. Pij więc wodę kokosową i utrzymaj koncentrację na aż do końca meczu!

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl