Zostać Piłkarzem - Pierwsza w Polsce akademia piłkarska online - Zostań światowej klasy piłkarzem za mniej niż para getrów na miesiąc.

jak zostać piłkarzem

Jak zostać piłkarzem: 10 kroków

Zastanawiasz się jak zostać piłkarzem? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Znajdziesz tu wszystkie informacje, które są kluczem do tego aby stać się profesjonalistą.

1. ZROZUM JAK ZOSTAĆ PIŁKARZEM

„Kiedy miał 13 lat” mówi Arsene Wenger, „potrzebna była tylko chwila, aby poznać się na talencie Lionela Messiego”. W większości przypadków, nie jest to jednak tak oczywiste. Innymi słowy, tutaj zaczyna się prawdziwa praca. Wiadomo już, że masz talent ale wiedza, co jeszcze jest potrzebne aby stać się profesjonalistą — a jest tego nie mało — ma zasadnicze znaczenie. Determinacja i poświęcenie — te dwa słowa najlepiej oddają co trzeba dać z siebie aby zostać piłkarzem.

2. NIE TRAĆ MOTYWACJI

Wielkie osiągnięcia wymagają ciężkiej pracy. Nic nie da się zdobyć z dnia na dzień. Możliwe, że słyszałeś to już tysiąc razy, ale ciągłe dążenie do samo-udoskonalenia jest jedynym sposobem, aby stanąć wśród najlepszych. “Ale” mówi napastnik reprezentacji Anglii Charlie Austin, “nigdy nie zapominaj dlaczego zacząłeś grać” Lub, jak ujął to najlepszy z graczy Premier League — Eden Hazard: „Uśmiechaj się i ciesz się grą”. Pracuj ciężko i baw się dobrze, wtedy masz szansę na sukces.

3. ODKRYJ WEWNĘTRZNĄ WIARĘ W SIEBIE

Teraz, gdy wiesz jak zostać piłkarzem, musisz tylko uwierzyć, że masz już to, co jest Ci potrzebne. “Bez tego przekonania gra traci sens.” twierdzi gwiazda Derby County, Tom Ince. Wiara w siebie ukazuje się w wielu formach: mowie ciała, przygotowaniu, pozytywnym myśleniu. Nic tak nie rodzi pewności siebie jak sukces, a żeby odnieść go w przyszłości, potrzebujesz wiary w robienie tego, co przyniosło ci sukces w przeszłości — coś co Alex Oxlaide-Chamberlain nazywa podejściem „bez strachu”.

jak zostać pikarzem

4. NABIEŻ FORMY

Teraz, kiedy w głowie jest już wszystko poukładane, nadszedł czas aby zbudować fundamentalną część każdego profesjonalnego piłkarza: ciało gotowe do meczu. Minęły czasy biegów na przełaj i sesji ćwiczeniowych budujących ogólną masę mięśniową. “Piłka nożna charakteryzuje się wysoką liczbą krótkich, niezwykle intensywnych ruchów” – tłumaczy wybitny trener siły i wytrzymałości Nick Grantham. Dlatego potrzebujesz wytrzymałości i mocnych nóg, ogólnej siły i zwinności, czystej prędkości oraz nieludzkiej skoczności, nie wspominając już o zdolności do przyspieszania, spowalniania i zmieniania kierunku biegu. I tak w kółko. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

5. ODPOWIEDNIO SIĘ ODŻYWIAJ

Kiedy gracz, który zdobył zwycięskiego gola w finale World Cup mówi, powinieneś słuchać. „Dieta jest ważną częścią profesjonalnej gry”, mówi rozgrywający Bayern Monachium oraz reprezentacji Niemiec, Mario Gotze. „Zdrowa i zbalansowana dieta pomaga mi utrzymać dobrą kondycję fizyczną i umysłową, co oczywiście odzwierciedla się w moich osiągnieciach na boisku”.

6. NIE ZAPOMINAJ O ODPOCZYNKU

Będąc profesjonalnym piłkarzem, czasami będzie od Ciebie oczekiwane granie nawet trzech meczy w ciągu tygodnia. Będziesz musiał przebiec na 12 kilometrów w ciągu 90 minut, więc można śmiało powiedzieć że zapijanie smutków w barze z kumplami nie wchodzi w grę̨. Witamy w świecie proteinowych koktajli i kąpieli lodowych; ćwiczeń zapobiegających urazom i ćwiczeń wyciszających aktywność serca wykonanych na zamówienie; ćwiczeń snu, spodni regeneracyjnych, pielęgnacji stóp i nawet odrobiny rozpieszczania. Dla piłkarza, odpoczynek jest ważny tak samo jak bieganie!

jak zostać pikarzem

7. WYOSTRZ SWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ TAKTYCZNĄ

Indywidualne umiejętności to jedno, ale w przedziale wiekowym 16–18 lat zaczyna się zwracać uwagę na to czy piłkarz „rozumie na czym polega współpraca z innymi graczami”. W końcu jest to gra zespołowa, więc kiedy osiągasz coraz wyższy poziom, zrozumienie swojej roli w 11-osobowym składzie staje się coraz ważniejsze. Angielski menadżer U21 Gareth Southgate opisując taktykę mówi, że „geniusz leży w prostocie”. Jest on przekonany, że jedynie garstka zawodników pozytywnie reaguje na skomplikowane instrukcje strategiczne, zatem studiowanie gry poże Ci stać się lepszym graczem.

8. DOSKONAL SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

„Dopóki się nie zaangażujesz, nigdy nie polepszysz swoich umiejętności” mówi Eric Harrison, szanowany trener Manchester United rocznika 92’. „Ćwicz, ćwicz, i później ćwicz jeszcze bardziej.” Tylko wtedy wszystkie podstawy staną się Twoją drugą naturą i będziesz w stanie wykorzystać je wszystkie będąc pod presją. Wszyscy znamy fundamenty piłki nożnej: przyjęcie, podanie piłki, strzelanie, dośrodkowywanie, gra głową, gra w ataku. Ale wykorzystywanie tych umiejętności różni się ogromnie w zależności od Twojej pozycji i sytuacji w grze. Czy naprawdę zamierzasz dotrzeć na szczyt tylko dzięki jednej dobrej nodze?

Trening indywidualny jest kluczowym aspektem rozwoju piłkarza aspirującego do profesjonalnej gry. Nasz autorski Wirtualny Trener w mniej niż 30 sekund ułoży trening specjalnie dopasowany do twoich potrzeb! Odpowiedź na kilka pytań, zarejestruj się na platformie i od razu zacznij wykonywać trening na podwórku albo nawet w swoim własnym pokoju.

9. SKONCENTRUJ SIĘ

Wydaje Ci się, że jesteś gotowy? Dobrze to przemyśl. Myślenie jest właśnie tym na co powinieneś poświęcić teraz czas. Wayne Rooney, podobnie jak większość najlepszych graczy dzisiejszych czasów używa techniki wizualizacji, aby w pełni skupić się na grze. „ Używałem tej techniki od zawsze, od kiedy byłem małym chłopcem,” wspomina kapitan reprezentacji Anglii. “Pomaga to przygotować umysł na sytuacje, z którymi przyjdzie nam zmierzyć się [na boisku].” To tylko jeden z wielu przykładów, który świetnie pokazuje jak zostać piłkarzem oraz, że odpowiednie podejście do gry można osiągnąć wyłącznie poprzez sumienny trening . Jak wszystko inne, również i tą umiejętność można wyćwiczyć.

10. ZADBAJ O ODPOWIEDNIE WYPOSAŻENIE

W dzisiejszych czasach piłka nożna nie jest już traktowana jedynie jako hobby, ale jako kariera. Z tego powodu niskiej jakości sprzęt jest niedopuszczalny ani podczas meczu ani podczas treningu. Od odpowiedniego obuwia zaczynając, poprzez odzież termoaktywną, muzykę, środki medyczne, przybory toaletowe, na taśmach kończąc. Nic co wprowadza w odpowiedni nastrój do gry nie jest bez znaczenia. Czy na pewno masz w domu wszystko, czego potrzebujesz teraz, kiedy już wiesz jak zostać piłkarzem? Może warto zainwestować w taśmy TRX, piłkę lekarską lub drabinkę treningową?

Kariera jest na wyciągnięcie ręki


 

Źródło: https://www.fourfourtwo.com/performance/training/how-become-a-professional-footballer

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl