Zostać Piłkarzem - Pierwsza w Polsce akademia piłkarska online - Zostań światowej klasy piłkarzem za mniej niż para getrów na miesiąc.

Radamel Falcao: Jak zostać lisem pola karnego

Kolumbijski snajper przedstawia umiejętności niezbędne do strzelania z zabójczą skutecznością w przeciwnym polu karnym.

Reguła pięciu

“Najważniejsze w każdym ruchu, który wykonujesz jako napastnik jest pierwsze pięć metrów. Napastnicy tacy jak ja działają instynktownie. Nie ma lepszego uczucia, niż to towarzyszące wyprzedzeniu obrońcy drużyny przeciwnej i zrobieniu różnicy na korzyść twojego zespołu. Te pięć metrów robi właśnie tą różnicę, zarówno kiedy sam strzelasz gola jak i gdy stwarzasz dogodną sytuację swoim kolegom z drużyny. W wyrównanych meczach, to właśnie takie detale pozwalają przechylić szalę zwycięstwa na korzyść twojej drużyny”

Wskocz na boisko treningowe

“Możesz rozwinąć umiejętność oceniania sytuacji strzeleckich poprzez współpracę ze skrzydłowymi na treningach i wybieganie do ich podań. Gdy przepychasz się z obrońcą, spróbuj znaleźć sposób na wyjście spod krycia w kierunku pola karnego. Wysoka intensywność ćwiczeń jest kluczowa w poprawie tego aspektu gry. Pozwala przygotować ciało na to co przydarzy się w trakcie meczu. Do rzemiosła napastnika należy również umiejętność przewidzenia co się za chwilę wydarzy. Musisz wyprzedzić myślami obrońcę, żeby go przechytrzyć.”

Graj obunóż

“Bardzo ważną rzeczą dla napastnika jest umiejętność strzelania obiema nogami. Daje to możliwości zaskoczenia przeciwników co jest w tym wypadku kluczowe. Lubię zamieszać kiedy przychodzi do zejścia na jedną bądź drugą nogę w sytuacji jeden na jeden. Jednym z aspektów gry obunożnej jest psychika. Powiedz sobie, że potrafisz grać obiema nogami, dodaj do tego ćwiczenia a poprawisz tą umiejętność. W każdej sesji treningowej ćwicz przyjmowanie piłki i zagrywanie podań obiema nogami, w ten sposób zwiększysz swoją pewność siebie również w sytuacjach strzeleckich.”

Zamach i zwód do środka

Naśladuj Falcao w polu karnym wykonując to ćwiczenie dostępne na naszej platformie.

Cel

To ćwiczenie polepszy twoją umiejętność wykonywania zwodów i da Ci więcej czasu i miejsca na małej przestrzeni na boisku.

Przygotowanie

Rozstaw 7 pachołków linii prostej w odległości, mniej więcej, 1 metra od siebie. Jeśli nie masz pachołków, możesz je zastąpić kamieniami, butelkami — tak na prawdę czymkolwiek co może spełniać rolę pachołka. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Wykonanie

Drybluj z piłką między pachołkami.

Przy co drugim pachołku zrób fałszywy zamach i zetnij do środka wewnętrzną częścią stopy. Pamiętaj aby zaznaczyć ten ruch ciałem i podkreślić zamach, po to aby nabrać przeciwnika. Użyj do tego swoich ramion i nagle zmień kierunek.

Porady

• Energicznie balansuj ciałem
• Wykonuj krótkie, precyzyjne i energiczne kroki
• Pomagaj sobie rękami zwiększając prędkość przy biegu do przodu

 

 

Źródło: https://www.fourfourtwo.com/performance/training/radamel-falcao-how-be-a-penalty-box-predator

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl