Zostać Piłkarzem - Pierwsza w Polsce akademia piłkarska online - Zostań światowej klasy piłkarzem za mniej niż para getrów na miesiąc.

Trening piłkarski w domu: 30 min

W wielu miejscach powietrze jest jeszcze zimne, a ziemia pokryta jest grubą warstwą śniegu. W związku z tym ciężko jest ćwiczyć grę w piłkę na zewnątrz. Czas więc użyć kreatywności i zastanowić się jak odbyć trening piłkarski w domu.

Filmik znajdujący się pod spodem, pokazuje co można zrobić w małym pomieszczeniu. Wszystko czego potrzebujesz to piłka. Zachęcamy do słuchania muzyki, a jeśli masz zamiar robić to w swoim pokoju, upewnij się, że Twoi rodzice nie mają nic przeciwko temu. Nie chcielibyśmy, żeby mieli nam za złe, jeśli coś stłuczecie 😉

Oglądajcie Winter Soccer Exercises na Youtube.

0-5 minuta: rozgrzewka

Pierwsze pięć minut to Twoja rozgrzewka. Pobiegaj w miejscu i zrób skipping a (kolana wysoko), b (nogi do przodu) i c (pięty do pośladków). Następnie rozciągnij się.

5–10 minuta: ćwiczenie z piłką

Ćwiczenia z piłką. Obejmują proste dotknięcia piłki od zewnątrz do środka. Dotknij tylnej części piłki i kontynuuj szybkie ruchy stopami. Trzymaj drugą stopę na podłodze za sobą, tak żeby nie przeszkadzała w ćwiczeniu. Najpierw ćwicz prawą stopą przez 30 sekund, a potem użyj lewej. Odpocznij przez kilka sekund, a następnie powtarzaj cykl przez około 5 minut.

10–15 minuta: wzmocnienie nóg

Trening piłkarski w domu to też wzmocnienie mięśni nóg polegające na obunożnym skakaniu nad piłką przez 30 sekund. Odpocznij przez 15 sekund i powtarzaj cykl przez pięć minut.

15–20 minuta: piłka blisko stopy

Ćwiczenia z piłką obejmujące zaawansowane dotknięcia piłki od zewnątrz do środka. Dotknij tylnej części piłki, ale nie ruszaj stopą na boki. Rób to podczas małych podskoków, tak żeby wyglądało na to, że Twoja stopa nie odrywa się od piłki. Najpierw ćwicz prawą stopa przez 30 sekund, a potem lewą. Odpocznij przez kilka sekund, a następnie powtarzaj cykl przez około 5 minut.

20–25 minuta: kontrola nad piłką

Ćwiczenia z piłką takie jak szybkie odbijanie piłki między stopami, delikatne kopnięcia obu boków jedną stopą czy przekładanie nogi nad piłką wprawiając ją w ruch. Wykorzystaj tę okazję na wykazanie się kreatywnością. Zmieniaj ćwiczenia co 30 sekund.

25–30 minuta: budowanie mięśni

W zależności od Twojej siły zrób parę pompek, przysiadów i innych podstawowych ćwiczeń. Na przykład zrób 10 pompek, 25 brzuszków, 25 spięć do uniesionych nóg i 25 powtórzeń innego ćwiczenia na mięśnie brzucha. Powtarzaj 4 razy lub przez 5 minut.

Trening piłkarski w domu wcale nie jest prosty. Nie powinieneś jednak narzekać na złą pogodę czy brak miejsca. Kontroluj to co możesz, czyli swoją ciężką pracę i przeprowadzenie najlepszej sesji treningowej jaką potrafisz z tym co masz dookoła.

 

Dodatkowo, jeśli szukasz indywidualnego treningu, który można wykonać zarówno w domu jak i na zewnątrz, nasz Wirtualny Trener w mniej niż 30 sekund stworzy dla Ciebie trening, specjalnie dopasowany do twoich potrzeb!

 

 

Źródło: https://www.stack.com/a/how-to-practice-soccer-in-your-bedroom

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl