Zostać Piłkarzem - Pierwsza w Polsce akademia piłkarska online - Zostań światowej klasy piłkarzem za mniej niż para getrów na miesiąc.

Wayne Rooney – jak przygotowuje się do meczu

Napastnik Evertonu Wayne Rooney zdradza swoje sekrety co robi przed meczem: wizualizacje, sen i muzyka Patrica Evry

Sen

Zazwyczaj staram się przespać 8 godzin w nocy, plus godzina lub dwie po południu. Aby dobrze prezentować się na treningu, osiem godzin snu w zupełności mi wystarcza. Nie jestem też bardzo restrykcyjny w tym względzie. Nie potrafię leżeć w łóżku i zmusić się do snu. Zazwyczaj czekam, aż będę zmęczony, zwykle około 11 lub 12, a potem kładę się spać i wstaję około ósmej. Podczas treningu zawsze zauważysz różnicę, jeśli jesteś niewyspany. Zdarza mi się to, kiedy mamy mecz wieczorem, wracam wtedy po północy i czasami nie mogę zasnąć do czwartej.

Po takiej nocy jesteś zmęczony następnego dnia i odbija się to na twojej grze.

Wizualizacja

Zawsze lubię wyobrażać sobie mecz, dzień przed: pytam nawet kierownika drużyny w jakich strojach będziemy grać, abym mógł sobie to lepiej zwizualizować. To jest coś co robiłem od zawsze odkąd byłem małym chłopcem.

To pomaga wytrenować twój umysł i przygotować go na sytuacje które mogą zdarzyć się na boisku. Zawsze wizualizuje kiedy leżę w łóżku. Co zrobię jeśli trafi do mnie dośrodkowanie zagrane w ten sposób? Jaki wykonam ruch, aby zwieść obrońców i zdobyć bramkę? Dzięki temu w niektórych sytuacjach jestem o ten jeden procent szybszy i instynktownie podejmuję właściwe decyzję.

Posiłki

Wieczorem przed dniem meczowym zazwyczaj jem kurczaka, makaron, rybę: wszystko to co wchodzi w dietę zawodowego piłkarza. Jeśli mecz rozpoczyna się wcześnie, staram się zjeść “na zapas” i zjeść jak najwięcej wieczorem w przeddzień meczu, bo oczywiście nie możesz zjeść zbyt dużo rano. Na śniadanie jem płatki śniadaniowe i banany jako posiłek przed meczem, a kiedy dotrzemy na stadion w szatni jem batoniki zbożowe i czasami żele energetyczne, jeśli czuję że potrzebuje czegoś jeszcze.

Rutyna

Niektórzy gracze mają swoje rytuały i zawsze robią to samo w szatni, a niektórzy lubią robić różne rzeczy. Ja mam tendencję do korzystania z rowera przez około 15 minut, potem trochę rozciągania, a potem relaksuje się. Niektórzy gracze robią dokładnie to samo co tydzień przed każdą grą, ale ja nie jestem taki. Nie jestem przesądny. Po prostu staram się pozostać skupiony i skoncentrowany. Jestem dość zrelaksowany w szatni.

Muzyka

Patrice Evra zazwyczaj puszcza głośno muzykę w szatni. Wszyscy słuchaliśmy tego razem, mimo że niektórym ta muzyka się nie podobała.  Ale lepiej, że wszyscy jednoczyli się razem, niż żeby zespół miał w uszach własne słuchawki.

Ostatnia godzina

Piję energy drinka w szatni jakieś 40 minut przed rozpoczęciem spotkania, potem idę na rozgrzewkę, która trwa około pół godziny. 10 minut przed meczem, jesteś z powrotem w szatni, zakładasz koszulkę, ochraniacze i wychodzisz na boisko.

Godzina przed meczem bywa ok, ale najgorsze są te chwile kiedy siedzisz znudzony i nie możesz przestać myśleć o tym aby zacząć już mecz. Staram się wtedy być tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe, robiąc coś, co odciąga mój umysł od meczu, jak gra na komórce – cokolwiek działa dla ciebie .

Żródło: https://www.fourfourtwo.com/performance/training/wayne-rooney-how-i-prepare-a-game

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl